najnowsze-info-lodz.pl

Niedługo wybory na prezydenta w Ameryce

Niedługo wybory na prezydenta w Ameryce

15.09.2020, 14:36

W roku bieżącym mieszkańcy USA będą wybierać kolejną głowę państwa. Na tę chwilę ten obowiązek piastuje Donald Trump i zdecydowanie stara się on o ponowny wybór. Mimo to inni kandydaci działają i pięćdziesiąt dni przed wyborami jest możliwość zapoznania się z badaniami. Jak wygląda sytuacja na tę chwilę? Czyje szanse są najlepiej rokujące? W porównaniu z 2016 rokiem, główny konkurent obecnego prezydenta posiada o wiele większą przewagę.

Joe Biden, przedstawiciel Demokratów, posiada ponad 7% przewagi nad aktualnym prezydentem USA. Jednak wyborczy komitet Donalda Trumpa nie rozpacza i nie uważa, żeby aktualne badania oddawały realny wynik wyborów. Podczas ostatniego głosowania sytuacja była naprawdę podobna - Hillary Clinton w zeszłych wyborach także wyszła na prowadzenie, aczkolwiek ta przewaga nie była bardzo spora. Było to tylko 2,3 pkt proc. Niezależnie od tego, iż Clinton posiadała przewagę a także otrzymała większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, przegrała wybory z aktualnym prezydentem.

Co ciekawe, w Stanach nie stanowi o większa liczba poszczególnych głosów nie decyduje o wygranej. Stanowiący jest głos elektorów - w każdym stanie jest określona ich ilość i jest uzależniona ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - walkę toczy ze sobą głównie.

W każdym z wymienionych stanów panuje inna sytuacja. W niektórych miejscach przewodzi obecny prezydent, w innych stanach rywal Trumpa. Sytuacja zatem okazuje się nie być jednoznaczna. Sporo rzecz jasna zależy od panujących postaw w wybranej części Stanów - gdzieniegdzie obywatele reprezentują typowo republikańskie idee, a niekiedy są to podejście w znacznej mierze demokratyczne. Mimo wszystko nawet w częściach kraju w znacznej mierze republikańskich w ostatnich latach miały miejsce wielkie modyfikacje. Wiele przez nowych, młodych mieszkańców, którzy przedstawiają liberalne poglądy, a decydują się przeprowadzić ze względu na tanie mieszkania. Podobne głosy być może będą miały spory wpływ na powołanie następną głowę kraju.

A jakim sposobem będzie wyglądać głosowanie w czasie pandemii? Z powodu pandemii wybory zostaną wydłużone, bo zaczną się dokładnie za chwilę. Duża większość obywateli się zdecydowała oddawać swój głos korespondencyjnie.

Wystarczy zatem czekać na dalszy rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie jest stuprocentowo pewne i kierowanie się sondami może okazać się nietrafione.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij