najnowsze-info-lodz.pl

Od ostatniego czwartku w większych miastach w Polsce trwają protesty kobiet nawiązujące do zmian w prawie aborcyjnym

Od ostatniego czwartku w większych miastach w Polsce trwają protesty kobiet nawiązujące do zmian w prawie aborcyjnym

26.10.2020, 10:47

W aż 80 miejscowościach w naszym kraju i w 20 za granicą, w ramach strajku postanowiły wyjść pełnoletnie kobiety, podobnie jak i mężczyźni na równi z młodzieżą, chcących zobrazować rozczarowanie co do zarządzenia Trybunału Konstytucyjnego pod względem możliwości legalnego usunięcia ciąży. 22 października, w czwartkowy poranek, rada Trybunału uznała, iż usunięcie ciąży w przypadku niepoprawnie rozwijającego się zarodka ma stać się niezgodne z polską Konstytucją. Od chwili ogłoszenia tego werdyktu bezustannie trwają demonstracje, mające na celu okazanie braku zgody w poruszonej sferze. Demonstrantom wtórują slogany: "Piekło Kobiet" albo "To jest wojna". Popularne są też takie teksty, jak np. "Wyp*******ć", ale też "***** ***", natomiast zamiast gwiazdek można wsadzić tekst, w śmiały sposób sugerujący oddania stanowisk przez partię rządzącą. Zarówno młodsze osoby, jak również starsi Polacy wyruszyli na ulice, aby pokazać jedność z protestującymi kobietami, którym ograniczono prawa do wyboru dzięki decyzji rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy wzburzonych osób w Polsce oraz setki poza krajem chce zaznaczyć, iż owe prawo nie może zostać wdrożone i wyrazić swoją opozycję co do zapatrywań obecnie rządzącej partii.

Protest nieprzerwanie się nasila

W pierwszych dniach na proteście pojawiło się niemało osób, przeważnie zirytowanych Pań. W największych miastach, demonstrantów były tysiące, jednak i w mniejszych miejscowościach społeczność pokazywała opór, pojawiając się pod urzędami miejskimi oraz chodząc na tzw. "spacery". Na protestach wygłaszanych jest sporo haseł, śpiewane są piosenki, natomiast na kartonowych plakatach da się znaleźć różne napisy i rysunki, jak chociażby "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Jednak najważniejszym oznaczeniem, które występuje nieprzerwanie, jest uznana czerwona błyskawica. Mnóstwo gwiazd oraz osób medialnych albo dołącza do manifestacji, wychodząc na ulice swoich miast, bądź też zamieszcza informacje w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla protestu. Reprezentanci Kościoła Katolickiego oraz aktualnie rządząca partia, którzy zachęcają do wycofania się uważają, iż Strajk Kobiet to zamach, który ma zniszczyć Polskę.

W całej Polsce ponad 400 000 osób uwidoczniło się na wielu ulicach miast w aż 400 strajkach, jednak najwięcej osób demonstrujących można było znaleźć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Kraków, Szczecin a także mnóstwo innych wojewódzkich miast zostały objęte manifestacjami. Cały świat obiegły także informacje o tym, że demonstracje mają swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, Norwegii i Australii. Na ulicach miasteczek i miast prawie każdego dnia można zobaczyć protesty, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju. Największy do tej pory sprzeciw ma odbyć się w piątek 30 października.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij