najnowsze-info-lodz.pl

Polandrock 2018

Polandrock 2018

02.08.2018, 16:05

Po raz pierwszy jeden z najpopularniejszych i największych festiwali w naszym kraju, odbywał się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, musiał zmienić ją poprzez względy prawne. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na Ziemii odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga liczne rzesze fanów muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal przechodził wiele zmian i ewoluował z upływem czasu. Na jego szybki rozwój wpływało zarówno rosnące zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, powiększyła się liczba występów zagranicznych artystów oraz ilość osób zainteresowanych tym eventem. Od dłuższego czasu liczba fanów "woodstocku" waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival nie jeden raz nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Osoby, które od lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje wiele warsztatów i spotkań, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi osobami, poddać się medytacji czy zgłębiać wiedzę z wielu tematów.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i cudowne chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje duża szansa, że doświadczając tych emocji, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij