najnowsze-info-lodz.pl

Triumf Lecha z hiszpańskim Villarreal rezultatem 3:0 - mistrz Ekstraklasy będzie rywalizować w Lidze Konferencji wiosną!

07.11.2022, 11:46

Bez cienia wątpliwości kibice piłkarscy w Polsce nie mają zbyt często okazji do świętowania wygranych swojego klubu w rozgrywkach europejskich. Kluby z Ekstraklasy naprawdę często naprawdę prędko kończą swoją przygodę z rozgrywkami międzynarodowymi i wówczas mogą się skupić tylko na krajowych zmaganiach. W trwającym obecnie sezonie jednak największe podłoże do radości mają fani Lecha Poznań. Drużyna mistrza Ekstraklasa zdołała zakwalifikować się do grupowej fazy Ligi Konferencji i od pierwszej kolejki dostarcza swoim kibicom mnóstwo emocji. W kolejce numer 6 grupowych rozgrywek Lech grał z Villarreal, a więc ciężki przeciwnikiem. Triumf w tym pojedynku znaczył, iż mistrzowie Polski będą pewni awansu do kolejnej fazy. Należy wziąć pod uwagę fakt, że sporo ekspertów wątpiło w to, że mistrz polskiej ligi da radę wygrać z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem.

Mistrz Polski od początku tego pojedynku prezentował się zdecydowanie lepiej niż hiszpański rywal. Świetnym tego przykładem była bramka Kristoffera Velde, która została strzelona w 27. minucie pojedynku. Kibice Lecha Poznań szaleli ze szczęścia i zdecydowanie mocniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Pierwsza część tego meczu skończyła się rezultatem jeden do zera dla Lecha. Piłkarze gospodarzy musieli grać czujnie i równolegle szukać okazji na zdobycie drugiego gola w drugiej części tego meczu. 6 minut po starcie gry piłkarze poznańskiego Lecha zdobyli drugiego gola. W 51. minucie bramkę na 2:0 ustrzelił Skóraś, który pokazał się w tym spotkaniu niesamowicie. Na 13 minut przez końcem meczu zawodnik mistrza Polski strzelił drugiego gola, co doprowadziło fanów piłkarskich będących na trybunach przy ulicy Bułgarskiej do szaleństwa. Starcie finalnie skończyło się rezultatem 3 do 0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy, co oznaczało zagwarantowany awans do kolejnej fazy zmagań Ligi Konferencji Europy. Mistrz Polski w grupowej rywalizacji zajął II lokatę. W kolejnej fazie Ligi Konferencji będą grać z Bodo/Glimt.