najnowsze-info-lodz.pl

W trakcie 3 rundy rywalizacji na Wimbledonie Iga Świątek przegrywa z Cornet!

12.07.2022, 14:05

Od kilku miesięcy w naszym kraju panuje intrygująca moda na oglądanie meczów tenisowych i trzeba być tego świadomym. Nie jest to oczywiście przypadek, gdyż gigantyczna w tym rola Świątek, która pokazuje niezwykłą formę od kilku miesięcy. Eksperci od tenisa są świadomi tego, jak świetnie prezentuje się w obecnym sezonie Świątek i nie ma co do tego wątpliwości. Polska tenisistka mogła się pochwalić passą bez klęski, która trwała trzydzieści siedem pojedynków przed spotkaniem w 3 fazie Wimbledonu. To z pewnością najwybitniejsze tego typu osiągnięcie pośród tenisistek w 21 wieku. Poprzednim razem Polka poniosła porażkę w lutym, kiedy to skuteczniejsza okazała się Jelena Ostapenko. To nic dziwnego, iż każda passa musi w pewnym momencie zakończyć się i tak samo było w w tej sytuacji. Należy zaznaczyć to, że polska reprezentantka nie gra za dobrze na trawiastej powierzchni i tego popołudnia było to zauważalne.

Start tego meczu był dość niespodziewany, ponieważ najlepsze tenisistka w tym roku aż dwukrotnie musiała przełamywać swoją rywalkę. Ten pojedynek nie przebiegał od samego początku zgodnie z planem Igi Świątek. Mecz z Cornet przeładowany był naprawdę gigantyczną ilością błędów ze strony tenisistki z Polski, co w rozrachunku końcowym doprowadziło do pierwszej jej klęski po długim czasie. Na trawiastej powierzchni reprezentantka Francji radziła sobie świetnie i regularnie punktowała polską reprezentantkę. Ostatecznie Zawodniczka z Francji wygrała rezultatem 2:0 i zagwarantowała sobie kwalifikację do czwartej rundy turnieju Wimbledon. Przegrana tenisistki z Polski oznacza, że przerwana została jej fantastyczna passa triumfów, która była budowana od trzydziestu siedmiu starć. Po porażce polska reprezentantka ogłosiła, że nie planuje robić przerw i niedługo znów będziemy ją podziwiać na tenisowych kortach. Bez wątpienia na następne zmagania z udziałem naszej tenisistki czekają polscy fani tenisa.