najnowsze-info-lodz.pl

Zwycięstwo z narodową reprezentacją Walii rezultatem jeden do zera - kadra Polski utrzymuje się w grupie A National League!Reprezentacja piłkarska Polski triumfuje z kadrę Walii!

Zwycięstwo z narodową reprezentacją Walii rezultatem jeden do zera - kadra Polski utrzymuje się w grupie A National League!Reprezentacja piłkarska Polski triumfuje z kadrę Walii!

17.10.2022, 09:16

w tym roku rozgrywki Ligi Narodów musiały być zagrane w błyskawicznym tempie, przez wzgląd na zbliżające się światowe mistrzostwa w Katarze i trudno temu zaprzeczyć. W pojedynku finałowym baraży kadra Polska pod przywództwem Czesława Michniewicza pokonała narodowy zespół Szwecji i też zagra na mundialu. Nim jednak się to stanie polscy gracze mieli do zrealizowania jeszcze jedno niezwykle ważne zadanie. Pierwszorzędnym celem na tegoroczną edycję National League po raz kolejny było utrzymanie miejsca w dywizji A. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość grania meczów z silnymi oponentami, oraz renomę. Podczas meczów z najlepszymi ekipami futbolu światowego nasza drużyna będzie w stanie nabrać doświadczenia i co najważniejsze dostrzec, w jakim obecnie jest miejscu. W obecnej edycji to zadanie nie było najprostsze, gdyż narodowa drużyna Polski była zmuszona mierzyć się z takimi ekipami jak belgijska kadra, zespół Holandii oraz Walia. Każda z tych reprezentacji to duże wyzwanie, i choćby z tego powodu rywalizacja o komplet punktów była naprawdę trudna.

Kibice futbolu w Polsce byli mocno zawiedzeni w sytuacji, kiedy kadra narodowa Polski odniosła porażkę z drużyną narodową Belgii rezultatem 1:6. Był to bez cienia wątpliwości kubeł zimnej wody dla kadrowiczów, jak i dla trenerów. Oczywiście awans na mundial był wielkim sukcesem, ale drużyna posiadająca w taką liczbę uzdolnionych zawodników nie może sobie pozwolić na porażkę tego typu. Naszej reprezentacji w kolejnych meczach powodziło się już jednak zdecydowanie lepiej, czego najlepszym dowodem jest triumf z reprezentacją narodową Walii na Stadionie Narodowym, a także wynik remisowy z drużyną narodową Holandii. Przyszedł czas ostatniej serii spotkań w grupowych rozgrywkach, w której polscy piłkarze zagrali z narodową drużyną Walii. Walijczycy musieli triumfować w tym starciu, by myśleć o pozostaniu w grupie A National League. Naszym piłkarzom starczał do utrzymania się wyłącznie remis. Było to ciężkie i wyrównane spotkanie, jednak z delikatnym wskazaniem na drużynę narodową Polski. Polscy zawodnicy przeważali na etapie całego starcia i potwierdzili podczas drugiej części, gdy po idealnym dograniu Lewego, do siatki trafił Karol Świderski. Polska narodowa drużyna w końcowym rozrachunku zwyciężyła wynikiem 1 do 0 i takim sposobem utrzymała się w dywizji A National League. Wielbiciele futbolu z naszego kraju w tym momencie mogą ze spokojem wyczekiwać na pierwsze pojedynki w grupie zespołu Polski na mistrzostwach świata w Katarze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij